Cena wynajmu samochodu w Krakowie – co ma na nią wpływ?

Wypożyczanie samochodu w Krakowie przestało już być symbolem luksusu, gdyż obecnie jest to usługa dostępna dla każdego. W mieście tym działa sporo różnych wypożyczalni, zaś ich oferta cenowa znacząco się od siebie różni. Od czego zależna jest cena wynajmu samochodu w Krakowie? Jak wynająć auto w tym mieście i za to nie przepłacić?

Od czego może zależeć cena wynajęcia auta?

Na koszty wypożyczania auta, składa się sporo różnych kwestii. Najważniejszą spośród nich będzie klasa wybranego pojazdu. Klienci wynajmujący luksusowe pojazdy w klasie E, muszą się liczyć z dużo wyższymi cenami, aniżeli w wypadku aut w klasie B albo A. Osoby, którym zależeć będzie na minimalizowaniu ceny wynajmu, winny wybierać typowe pojazdy miejskie. W niektórych wypożyczalniach wymagane jest opłacenie kaucji na kredytowej karcie. W wypadku aut należących do segmentu premium, kaucja może być dużo wyższa. Tak samo będzie z wymiarami samochodu. Im będzie on większy, tym więcej trzeba będzie zapłacić za jego wynajęcie. Wypożyczalnie mają zwykle w ofercie auta o różnej wielkości i w różnej klasie – każdy zatem może znaleźć idealny pojazd dla siebie.

Okres wynajmu

Ważną kwestią, która ma także wpływ na koszt wynajęcia auta w Krakowie będzie czas, na jaki zechcemy go wypożyczyć. Wynajem długoterminowy będzie tańszy od tego długoterminowego. Cena dobowa wynajmu samochodu Kraków będzie wówczas niższa, aniżeli w wypadku wynajmowania auta na jeden albo na kilka dni. W cennikach wypożyczalni, może znajdować się także zapis na temat podwyższonej opłaty za wynajem w czasie świąt albo lata.

Dodatkowe wyposażenie

Na wysokość ceny wynajmu, wpływa także dodatkowe wyposażenie. Dodatkowej opłacie podlega:

  • przenośne DVD,
  • łańcuchy zimowe,
  • GPS,
  • fotelik dla dziecka.

Wiek kierowcy

Wypożyczalnie samochodów, mają nierzadko w swoich regulaminach ustalany minimalny wiek ewentualnego kierowcy. Zdarza się, iż osoby poniżej 22 roku życia nie otrzymają pojazdu albo będą musiały dopłacić za opcję wynajmu samochodu. Informacje odnośnie tej tematyki, powinny być już widoczne w chwili rezerwacji.