Czy warto zakupić dwuczęściowy kombinezon motocyklowy?

Odpowiednie ubranie do jazdy na motocyklu jest niezwykle istotne. Zapewnia wysoki komfort użytkowania i chroni swojego właściciela przed urazami w przypadku ewentualnej kolizji. Ponadto prezentuje się niezwykle efektownie. Ostatnio widuje się coraz więcej osób, które noszą dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Czy warto w niego zainwestować?

Wygoda to podstawa

Wspomniane ubranie składa się z dwóch osobnych części garderoby, a mianowicie ze spodni oraz kurtki. Łączy je solidny, wytrzymały zamek. Dzięki takiemu rozwiązaniu dwuczęściowy kombinezon motocyklowy nie zmusza do pozostawania w bardzo „spiętej” pozycji. Ponadto jego zakładanie i ściąganie jest dużo prostsze, a przy tym zajmuje mniej czasu. Ułatwia to chociażby korzystanie z toalety – nie wymaga już ono całkowitego rozebrania się. Tego typu ubranie sprawdzi się idealnie zarówno w mieście, jak i na torze, na przykład w trakcie odbywania szkolenia. Jedynie regulamin profesjonalnych wyścigów motocyklowych wymaga od swoich zawodników noszenia jednoczęściowych kombinezonów sportowych.

Brak problemu z doborem rozmiaru

Nie każda sylwetka jest proporcjonalna. Często zdarza się, że dana osoba posiada zupełnie inne obwody góry oraz dołu. Jedną z zalet dwuczęściowego kombinezonu motocyklowego (dostępnego na moto-tour.com.pl) jest to, że można wybrać spodnie oraz kurtkę w innym rozmiarze. Ponadto przeważnie da się dokupić do skórzanej kurtki jeansy motocyklowe, przez co całość stroju prezentuje się nieco ciekawiej. Niektórzy bowiem przykładają dużo uwagi do tego, jak prezentują się w trakcie jazdy.