Dlaczego warto wybrać się na tor wyścigowy wschodzący Białystok?

Należy wiedzieć, że tor wyścigowy wschodzący Białystok zaliczany jest obecnie do najbardziej istotnych atrakcji motoryzacyjnych w całym województwie podlaskim. Godny uwagi jest również fakt, że jest to stosunkowo bardzo młody obiekt, który działa dopiero od 2017 roku. Warto zaznaczyć także, że powstał z oddolnej inicjatywy w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Dlaczego omawiany tor cieszy się tak dużą popularnością?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obiekt z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko ze strony miłośników motoryzacji. Na torze organizowane są bowiem cyklicznie różnego rodzaju pokazy samochodów, eventy motoryzacyjne czy zloty kierowców. Ponadto wizyta na obiekcie jest świetnym rozwiązaniem na wieczór kawalerski czy autoprezent. Każdy fan motoryzacji powinien przynajmniej raz w życiu wybrać się na ten tor. 

Co warto wiedzieć o torze wyścigowym w Białymstoku?

Warto mieć świadomość, że obiekt wyróżnia się niesamowitym położeniem. Umiejscowiony jest bowiem pośród niezwykłych i malowniczych lasów. Godny uwagi jest również fakt, że tor wyścigowy w Białymstoku znajduje się stosunkowo blisko lotniska Krywlany. Nie wszyscy oczywiście wiedzą, że jest to bardzo cicha dzielnica stolicy województwa podlaskiego. 

Nitka toru liczy 1050 metrów długości, a także 10 metrów szerokości. Bardzo często wymienianym atutem przez kierowców jest także doskonała przyczepność, którą gwarantuje równa, asfaltowa nawierzchnia. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że doświadczeni i początkujący kierowcy będą mieli możliwość sprawdzenia poziomu swoich umiejętności na dziewięciu zakrętach charakteryzujących się różną ostrością. 

Ponadto na torze można przetestować prędkość nie tylko swojego, ale również wypożyczonego samochodu na prostej o długości 450 metrów. Należy także zaznaczyć, że obiekt wyróżnia się od pozostałych działających torów wyścigowych w kraju rondem, które dostarcza niesamowitych emocji. 

Dlaczego warto wybrać się na tor w Białymstoku?

Należy mieć świadomość, że bardzo często wymienianym argumentem przemawiającym za wybraniem się na tor wyścigowy w Białymstoku jest poziom bezpieczeństwa stojący na najwyższym możliwym poziomie. Obiekt został bowiem wzbogacony nie tylko i wyłącznie o energochłonne bariery, ale również ziemne nasypy. 

Oznacza to tym samym, że jazda po torze dostarczy kierowcy niesamowitych wrażeń. Pozwoli mu jednak czuć się bardzo bezpiecznie. Nie można oczywiście zapomnieć, że tor jest świetnym miejscem do spędzania czasu przez całe rodziny. Jest to zdecydowanie lepsza opcja od siedzenia przed telewizorem. 

Należy wspomnieć, że obiekt jest wyposażony w bardzo wysokiej jakości trybuny widowiskowe. Kibice mogą tym samym podziwiać zmagania poszczególnych kierowców. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się autoprezent. Można bowiem kupić najbliższej osobie voucher na przejazd kilku okrążeń wybranym samochodem na omawianym torze wyścigowym. Ponadto kierowcy dzięki sztucznemu oświetleniu mogą bez żadnego problemu jeździć po zmroku.