Jak działa publiczne ładowanie pojazdów elektrycznych (EV)? – stacje szybkiego ładowania

Stacje szybkiego ładowania oferują najszybsze dostępne obecnie prędkości ładowania. Obecne stacje samochodów elektrycznych obejmują złącza Combined Charging System (CCS) i złącza CHAdeMO. Marka pojazdu elektrycznego (EV), którym jeździsz, określi, której wtyczki możesz użyć. Więcej informacji o możliwościach pojazdu znajdziesz w instrukcji obsługi i na oficjalnej stronie producenta.

Stacje samochodów elektrycznych

Ładowarki CCS i CHAdeMO różnią się szybkością ładowania. CCS w sieci Electrify America może ładować z prędkością do 350 kW, podczas gdy nasze ładowarki stacje szybkiego ładowania mogą ładować z prędkością do 50 kW. Stacje samochodów elektrycznych są wyposażone w ładowarki CCS o różnych prędkościach, od 50 kW do 350 kW. Nie wszystkie pojazdy elektryczne mogą ładować się przy maksymalnym poziomie mocy ładowarki. Skontaktuj się z producentem pojazdu, aby dowiedzieć się, jakie są możliwości ładowania Twojego pojazdu elektrycznego.

Stacje samochodów elektrycznych

Jak szybko się ładuje?

Wszystkie stacje ładowania szybkiego mają dostępne wtyczki CCS i CHAdeMO. Wybrana liczba stacji samochodów elektrycznych zlokalizowanych w obszarach metropolitalnych będzie również obsługiwać ładowarki poziomu 2. Oznacza to, że nie ma znaczenia, jakim pojazdem elektrycznym jeździsz – prawie każdy model pojazdu elektrycznego może korzystać z naszych stacji. Szybkie ładowarki Electrify America DC są obecnie najszybszymi na rynku 1 i mogą ładować kompatybilne pojazdy elektryczne z mocą 350 kW.