Jak sprawdzić swój kolor lakieru samochodowego: najprostsza metoda – miernik

Jeśli jesteś jak większość kupujących samochód, prawdopodobnie spędzisz sporą część czasu na szukaniu dobrej oferty na samochód, zanim zaczniesz zbytnio zagłębiać się w szczegóły. Ale skąd możesz wiedzieć, czy kolor Twojego następnego pojazdu będzie pasował do otoczenia? Odpowiedź leży w szczegółach – a raczej w czymś tak prostym, jak poświęcenie pięciu minut na sprawdzenie wszystkiego, od zewnątrz, do wnętrza, a nawet bagażnika.

Miernik lakieru idealny do badania koloru

Może się wydawać, że to nic trudnego, ale sprawdzenie koloru lakieru samochodu może pomóc ujawnić wszelkie potencjalne problemy na początku, oszczędzając czas i pieniądze w dół linii. Prawie każdy nowy model ma jakiś poziom specjalnej powłoki dla zwiększenia trwałości i jednolitości.

Podczas gdy niektórzy producenci mogą zdecydować się na korzystanie z droższych formuł premium niż inne, wszystkie są wykonane z podobnych składników – co oznacza, że sprawdzanie koloru lakieru samochodowego daje wyobrażenie o tym, jaki rodzaj wyglądu i uczucia dostajesz na pierwszy rzut oka. Oto jak to działa:

Klasyczny wygląda lakieru zbadanego miernikiem

Wygląd zewnętrzny samochodu jest kluczowy, ponieważ jest to, co widzisz, gdy jedziesz przez lub zaparkować obok lub przed nim. Kolor farby, który wybierzesz na powierzchni będzie pierwszą rzeczą, którą ludzie zauważą, więc musi pasować. Kolor zewnątrz samochodu może znacząco wpłynąć na sposób, w jaki wygląda i jak to jest jeździć. Miernik lakieru w tym wypadku może okazać się bardzo potrzebny.

Na przykład, jeśli kolor lakieru samochodu jest ciemny, może warto rozważyć lżejszy kolor dla wnętrza. Jeśli prowadzisz samochód dwutonowy, możesz również użyć jednego z dwóch kolorów zewnętrznych, aby zmienić wygląd i odczucia we wnętrzu. Na przykład, jeśli Twój samochód jest srebrny z jasnoszarym nadwoziem, srebrne wnętrze może dać Ci chłodniejszy, bardziej elegancki wygląd.

Idealny kolor auta

Chociaż łatwo jest zapomnieć o bagażniku, kilka czynników może wpłynąć na to, jak wygląda tam kolor Twojego samochodu. Ściany bagażnika są zwykle pomalowane na czarno, więc jeśli Twój samochód ma wnętrze w ciemnym kolorze, bagażnik może wyglądać jeszcze ciemniej.

Ponadto ciemniejszy kolor obok czarnego może sprawić, że bagażnik wyda się szary, bordowy, a nawet fioletowy. Wreszcie, bagażnik samochodu jest zwykle pierwszym miejscem, które wykazuje oznaki zużycia, więc jeśli jest zbyt ciemny lub kolor jest blaknięcie, może wyglądać zużyte znacznie szybciej niż inne obszary samochodu.