Jaki dywanik samochodowy wybrać?

Dywaniki samochodowe to obowiązkowe wyposażenie każdego auta. Nie tylko bardzo skutecznie zwiększają estetykę wnętrza samochodu, lecz również zabezpieczają go przed zabrudzeniem, a często nawet zniszczeniem. Pytanie jednak brzmi, jaki dywanik samochodowy najlepiej wybrać?

Dwie wersje dywaników samochodowych

dywaniki gumowe

Na rynku akcesoriów samochodowych znaleźć można dwa rodzaje dywaników. Są to modele różniące się od siebie materiałem wykonania. Jest to dywanik materiałowy oraz dywanik gumowy.
Wersja materiałowa oczywiście wygląda o wiele lepiej. Jest estetyczna, miękka i dobrze się prezentuje. Niestety jest także wrażliwa na zabrudzenia, a w dodatku trudno się ją czyści. Dymnik gumowy jest tego całkowitym przeciwieństwem. Nie tylko jest odporny na zabrudzenie i łatwo się czyści, lecz jest także — nie ma co się oszukiwać — po prostu brzydki. Gumowa faktura powoduje, że mało kto chce taki dywanik posiadać we wnętrzu swojego auta.

Którą z tych wersji wybrać?

Jeśli brać pod uwagę jedynie walory estetyczne, od razu większość wybrałaby dywaniki w wersji materiałowej. I szybko okazałoby się, że był to ich błąd. Szczególnie w okresie zimowym, gdy do auta dostaje się naprawdę spora ilość brudu. W takich warunkach zaocznie lepszym wyborem będzie dywanik gumowy, który znacznie lepiej znosi zimową pogodę i towarzyszące jej zabrudzenia. Najlepiej więc dywanik dostosować do pogody i takiego używać, który lepiej będzie znosił aktualne warunki.