Jazda na profesjonalnym torze w Gdańsku

To zupełnie inny styl jazdy niż w samochodach z otwartymi kołami, gdzie do prowadzenia samochodu używa się przepustnicy i pedału hamulca. Kiedy będziesz musiał użyć hamulców, będziesz chciał być agresywny. Wciśnij pedał tak daleko, jak to możliwe, a następnie podnieś stopę z pedału, jak tylko zwolnisz do prędkości, którą chcesz być.

Wyrównana jazda na ciekawym torze w Gdańsku

Pomoże to w wytworzeniu ciśnienia w hamulcu, które jest potrzebne do jak najszybszego wyhamowania. Dzięki agresywnemu hamowaniu będziesz w stanie wydostać się z samochodu w jednym kawałku, a nie będziesz musiał brać go na bok, aby usunąć go z drogi. Kiedy musisz użyć kierownicy, będziesz chciał być ostrożny. Nie chcesz umieścić układ kierowniczy samochodu w spin, ale jeśli trzeba nosić trochę prędkości zakrętów, można delikatnie obrócić kierownicę w pożądanym kierunku.

Podczas wyścigów nowoczesnych samochodów nie będziesz używał biegów do zmiany prędkości. Zamiast tego użyjesz systemu DRS (Drag Reduction System), aby aktywować skrzydła samochodu, dzięki czemu tylne skrzydło będzie miało większą siłę docisku. Wyścigi na nowoczesnych torach wymagają użycia stref DRS do aktywacji skrzydeł samochodu.

Odbywa się to poprzez przejechanie przez serię rowków w torze. Pierwsza strefa znajduje się tuż przed strefą hamowania. Jest to punkt, w którym samochód jest najbardziej narażony na spowolnienie. To właśnie tutaj chcesz użyć DRS, aby pomóc samochodowi przyspieszyć na wyjściu z pierwszego zakrętu, a nie używać hamulców, aby poprawić zużycie paliwa.

Drugą strefą DRS jest moment, w którym wchodzisz w pierwszy zakręt. Dzieje się tak, ponieważ jest to punkt, w którym poruszasz się najwolniej. W obu tych strefach DRS możesz użyć DRS, aby pomóc samochodowi poprawić siłę docisku. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że to po prostu zwiększy opór samochodu. Ostatecznie, będziesz polegał na aerodynamice samochodu, aby wygenerować siłę docisku, więc będziesz chciał używać DRS w tych strefach tylko wtedy, gdy musisz poprawić siłę docisku samochodu.

Fajna jazda na torze w Gdańsku

Taktyka też ma znaczenie, Prowadząc nowoczesny samochód, będziesz chciał zwracać uwagę na kilka ważnych czynników, w tym na to, jak radzą sobie inni kierowcy i jak zachowuje się tor. Zasadniczo chcesz być jak najlepiej poinformowany, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać każdą okazję, która się pojawi. Po pierwsze, będziesz chciał mieć oko na innych kierowców.

To dlatego, że chcesz zobaczyć, jak dobrze prowadzą. Dla porównania, chcesz jechać tak bezpiecznie i tak czysto, jak to możliwe. Będziesz także chciał mieć oko na tor. To dlatego, że chcesz wiedzieć, jaki rodzaj przyczepności jesteś uruchomiony na i czy to pozwala na bezpieczne jazdy. Tor w Gdańsku https://autonator.pl/tor/borsk jest dla tych, którzy lubią się ścigać na nowoczesnych sportowych autach.

Wnioski. Jeśli chodzi o to, że nie ma idealnego ustawienia wyścigowego i nie ma sposobu, aby zagwarantować, że twój samochód wygra każdy wyścig. Jednak to, co możesz zrobić, to przygotować się najlepiej jak potrafisz. Pomoże ci to jeździć pewnie i znać swój samochód na wylot, a także uważać na konkurentów i wszelkie zmiany w przyczepności toru.