Kombinezon na motocykl – czy to dla każdego?

Nie ma prostych odpowiedzi na pytanie, jak ubrać się na motocykl. Zły dobór odzieży do jazdy może skończyć się zarówno hipotermią, jak i usmażeniem. Do tego jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Na szczęście jest rozwiązanie! Niestety, nie dla każdego.

Jednoczęściowy koszmar

Kombinezon motocyklowy damski, czyli słowa które wywołują trwogę. Najlepsze rozwiązanie do jazdy, czyli strój jednoczęściowy, jest jednocześnie najmniej komfortowe dla kobiet. Każda będzie wiedziała dlaczego! Kombinezony motocyklowe męskie to już jednak rozwiązanie prawie bez wad. Dlaczego skoro tak nie każdy z niego korzysta? Odpowiedź tkwi nie tylko w ekwilibrystycznym procesie zakładania i zdejmowania, ale też w cenie. Niestety, dobry kombinezon będzie raczej inwestycją rzędu kilku tysięcy złotych.

Bezpieczeństwo i komfort

Dlaczego właściwie decydować się na tak duży wydatek? Odpowiedź jest prosta i znana każdemu, kto przetestował różne ubiory. Po pierwsze, dobry kombinezon ze skóry będzie znakomicie chronił w trakcie upadku. Jeśli zdecydujemy się na wysoki model z pełnym zestawem ochraniaczy, otarcia praktycznie nie mają prawa się zdarzyć nawet przy groźniejszych wywrotkach. Do tego, komfort termiczny kombinezonu ze wstawkami z perforowanej skóry oraz wywietrznikami jest znakomity. Jeśli wybrany model będzie miał odpowiedni poziom wentylacji, nada się zarówno na upały, jak i mrozy. Nawet poliestrowe odpowiedniki będą dobre pod tym względem. Nie zapewnią tak doskonałej ochrony, ale za to kuszą ceną.
Niezależnie jednak od tego na co się zdecydujemy, pamiętajmy o tym żeby przede wszystkim zadbać o wygodę i swobodę ruchu, bo to zapewni nam najwięcej bezpieczeństwa.