Nakolanniki motocyklowe – jak wybrać?

Pomimo tego, że niemal na każdym szkoleniu na prawo jazdy kategorii „A” podkreśla się, że bezpieczeństwo podróżowania na motocyklu zależy w głównej mierze od samych motocyklistów, to w większości przypadków skupia się jedynie na samej technice jazdy. Wbrew pozorom bezpieczeństwo zależy również od odpowiedniego ubioru. Co warto o nim wiedzieć i które elementy są najistotniejsze?

Motocykliści są narażeni na kontuzje!

nakolannikiJuż na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że jednymi z najbardziej narażonych na kontuzję elementów ciała motocyklisty, są jego nogi. Powinniśmy się zatem zaopatrzyć nie tylko w odpowiednie buty zapewniające stabilne podparcie na motocyklu i podczas jego zatrzymania, ale również spodnie zapobiegające otarciom – w szczególności przy wywróceniu się.

Nakolanniki motocyklowe – dodatkowa ochrona motocyklisty

W przypadku chęci zwiększenia swojego bezpieczeństwa warto zainwestować dodatkowo w specjalne nakolanniki, które mają zwiększyć ochronę dolnych partii nóg. Co jednak jednocześnie istotne, dobre nakolanniki powinny jednocześnie zapewniać dodatkową ochronę przed wiatrem.

Ile trzeba wydać na dobre nakolanniki?

Wbrew pozorom dobrej jakości nakolanniki ochronne nie są wcale drogie w stosunku do innych części odzieży motocyklowej. Produkty renomowanych producentów dostaniemy w okolicach 300-600 złotych, co z pewnością będzie dobrą inwestycją we własne bezpieczeństwo.