Podgrzewana odzież motocyklowa – działanie

Podgrzewana odzież motocyklowa to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy uwielbiają jazdę na swoich maszynach, jednak nie mogą się nią cieszyć ze względu na niską tolerancję na zimno. W niskich temperaturach odzież termiczna nie jest wystarczająca, by zapewnić odpowiedni poziom komfortu termicznego. Odpowiedzią na ten problem jest właśnie podgrzewana odzież motocyklowa.

Podgrzewana odzież motocyklowa – działanie

Dzięki podgrzewanej odzieży motocyklowej podczas zimy mogą nie tylko najbardziej zahartowani motocykliści. Podgrzewana odzież nie jest jedną całością. To podzielony na elementy zestaw. Najbardziej popularnym (a jednocześnie ogrzewającym wszystkie kluczowe partie ciała) jest zestaw składający się ze skarpet, kalesonów, rękawic oraz kurtki. Opcjonalnym elementem jest pas ogrzewający nerki. 

Poszczególne elementy zestawu podłącza się do akumulatora motocyklu lub do baterii. Warto wziąć pod uwagę, że korzystając z więcej iż jednego elementu podgrzewanej odzieży motocyklowej, bateria 4 Ah będzie niewystarczająca, by zapewnić energię potrzebną do podgrzania odzieży, a przez to organizmu motocyklisty. Warto także pamiętać o tym, by nie podpinać do jednego obwodu wszystkich elementów. 

Większość dostępnych elementów podgrzewanej odzieży motocyklowej (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/odziez-podgrzewana-271335.html) ma przełącznik nie tylko pozwalający na jej włączenie lub wyłączenie, ale również umożliwiający uruchomienie podgrzewania jedynie na część mocy. Jest to świetna opcja w przypadku zmiennych warunków pogodowych, kiedy temperatura się waha.