Środek do czyszczenia tapicerki – jak go wybrać?

Zanieczyszczenia powstające na tapicerce w samochodzie w wielu przypadkach można usuwać tylko ciepłą wodą, niemniej jednak plamy z tłuszczu wymagać będą użycia właściwych środków do wyczyszczenia tapicerki. Zwykle środek do czyszczenia tapicerki działa bardzo podobnie do pianki służącej do prania dywanów. Tak zatem podczas procesu czyszczenia niezbędny będzie odkurzacz.

Uprzednio wybrany środek trzeba nanieść na tapicerkę. Należy poczekać do momentu, aż tapicerka całkowicie wyschnie, a później odkurzyć ją odkurzaczem, który zbierze nie tylko nieczystości, ale też sierść i włosy. 

Jakość  

Jeżeli podejmiemy decyzję odnośnie zakupu środka do wyczyszczenia tapicerki, winniśmy zwracać szczególną uwagę na jakość wybranego produktu. Często, dobre preparaty są drogie, zatem samodzielne wyczyszczenie wnętrza naszego pojazdu może być bardzo kosztowne. 

Dokonując wyboru preparatów czyszczących tapicerkę samochodową pod postacią sprayu musimy zdawać sobie sprawę, iż są one mniej wydajne, aniżeli tradycyjne płyny, które sprzedaje się w atomizerze. Ich zaletę stanowi jednakże to, iż potrafią wytworzyć naprawdę gęstą pianę, którą można równomiernie i wygodnie wetrzeć w oczyszczony materiał na obiciach samochodowych foteli. Jednakże, celem doczyszczenia całości auta, potrzebować będzie 2 albo 3 opakowań środka czyszczącego w sprayu. 

Ściereczki czyszczące do tapicerki

W sklepach dostępne są również ściereczki służące do czyszczenia samochodowej tapicerki http://autokosmetyk.com/srodki-do-czyszczenia-tapicerki-i-tkanin, niemniej jednak nie nadają się zbytnio do gruntownego wyprania tkaniny. Przydają się wyłącznie w nagłych wypadkach, na przykład kiedy zaplamimy fotel napojem. 

Istnieją także środki, których zadanie stanowi ochrona materiału przed zaplamieniem. Preparaty te wytwarzają powłokę, która może odpychać skutecznie wodę. W rezultacie, nawet ewentualne wylanie się płynu na materiał tapicerki spowoduje, iż z cieczy wytworzą się kulki. Razem z upływającym czasem działanie tegoż środka maleje, dlatego celem ochrony tapicerki, należy w wypadku jej zalania osuszyć ją jak najszybciej.