Zbroje motocyklowe – czy warto w nie inwestować?

Każdy, kto poważnie traktuje jazdę na motocyklu, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy ma odpowiednio dobrany strój. Możliwości w tym zakresie są bardzo szerokie – producenci prześcigają się w projektowaniu coraz to nowych rozwiązań. Do najczęściej wybieranych rozwiązań należą zbroje motocyklowe z Moto-Tour. Kiedy warto zdecydować się na ich zakup? Jakie są wady i zalety zbroi?

Czym jest zbroja motocyklowa?

zbroje motocykloweZbroja motocyklowa to zestaw ochraniaczy na górną część ciała zamontowany na specjalnej siatce. Dzięki temu nakładanie zbroi nie trwa długo i nie sprawia trudności nawet osobom, które do tej pory nie miały doświadczenia z tego typu wyposażeniem.

Zalety zbroi

Najważniejszą zaletą zbroi motocyklowych jest wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają. Skutecznie osłaniają całą górną połowę ciała, chroniąc ją przed urazami. Zbroje zazwyczaj składają się z wielu nachodzących na siebie elementów. Dzięki temu są bardziej elastyczne od klasycznych buzerów, w żaden sposób nie ograniczając swobody ruchów osoby, która ma je na sobie.

Wady zbroi

Do najczęściej wymienianych wad zbroi należy ich wysoka cena, zwłaszcza w zestawieniu ze zwykłymi buzerami. Z drugiej jednak strony trudno wyceniać swoje bezpieczeństwo i skuteczną ochronę w trakcie jazdy. Problemem w przypadku zbroi może okazać się również jej ciężar – nie da się ukryć, że zbroje są zdecydowanie cięższe od buzerów.