Kask motocyklowe Hjc rpha 70

Czy kask motocyklowy jest konieczny podczas jazdy na motocyklu? Wpływa on po pierwsze na komfort naszej jazdy, podczas której, szczególnie w przypadku większych prędkości, mamy do czynienia z wiatrem i wszelkimi owadami. Kask niweluje te negatywne wrażenia z jazdy i sprawia, że staje się ona zdecydowanie bardziej przyjemna. 

Zalety kasku motocyklowego

Najważniejszą zaletą kasków motocyklowych jest oczywiście bezpieczeństwo. W razie wypadku może pomóc nam chronić naszą głowę, kark oraz twarz. Pamiętajmy, że poruszanie się jednośladem jest zdecydowanie bardziej niebezpieczne w przypadku jakichkolwiek kolizji czy stłuczek na drodze. Niestety nie posiadamy tutaj pełnego 'szkieletu’ który oferują nam samochody.

Co więcej, noszenie kasku motocyklowego wymagane jest również przepisami polskiego prawa. W przypadku gdy wybierzesz się w trasę bez niego – będziesz musiał liczyć się z mandatem, których kwoty w ostatnim czasie bardzo mocno wywindowały do góry. 

hjc rpha 70

Hjc rpha 70

Jednym z topowych kasków motocyklowych jest Hjc rpha 70. To model sportowo-turystyczny, a więc przeznaczony do użytkowania niemalże w każdych warunkach. Charakteryzuje go dealnie gładka skorupa, której doskonały kształt nie tylko zmniejsza opór powietrza, ale i również minimalizuje poziom hałasu. Na uwagę zasługuje również wygodny system wyjmowania poduszek policzkowych, który umożliwia bezpieczne ratunkowe zdjęcie kasku.To idealna propozycja dla Ciebie niezależnie o tego czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z motocyklami czy jesteś już doświadczonym motocyklistą!