Model opon Vredestein Ultrac Cento

Vredestein jest światowym producentem opon samochodowych z siedzibą w Holandii. Holendrzy mają duże doświadczenie w tej dziedzinie – od ponad sześćdziesięciu lat Vredestein produkuje opony. Firma posiada szerokie kontakty na całym świecie i uruchomiła wspólną produkcję. Na przykład Vredestein współpracuje z innym producentem opon – firmą Amtel – koncern nosi nazwę Vredestein-Amtel.

Model Ultrac Cento

vredestein ultrac centoOpony te są uważane za opony letnie. Na rynku są one dostępne w rozmiarach od R16 do R18. Istnieje możliwość zakupu opon ze wzmocnioną ścianą boczną (RunFlat). Vredestein Ultrac Cento wyróżnia się piękną rzeźbą bieżnika i ogólnie udanym projektem całej opony, który przyciąga uwagę potencjalnych nabywców, zobacz sam. Specjalny skład gumy, według producenta, nie tylko zapewnia doskonałe prowadzenie i wykorzystanie potencjału drzemiącego w podwoziu, ale także przyczynia się do akceptowalnego poziomu komfortu poprzez wygładzanie nierówności.

Zalety modelu

Główną zaletą tego modelu opony jest doskonała droga hamowania zarówno na suchych, jak i mokrych nawierzchniach: zwalnianie jest bezpieczne i łatwe do kontrolowania, bez konieczności gwałtownego hamowania po naciśnięciu pedału hamulca. Na uwagę zasługuje również wysoka odporność na aquaplaning.

Prowadzenie również nie jest złe – reakcja układu kierowniczego jest wyraźna, stabilność na łuku jest akceptowalna, podobnie jak stabilność kierunkowa. Miękka mieszanka gumowa zapewnia stabilny kontakt z nawierzchnią, a także płynną jazdę, szczególnie na małych nierównościach.