Nawigacja dla motocyklistów – o czym warto pamiętać?

Jazda na motocyklu to wspaniała pasja. Może to również być najlepszy i najwygodniejszy sposób na codzienne poruszanie się, szczególnie po dużych miastach. Każdy motocyklista powinien jednak pamiętać o kilku akcesoriach, które mogą znacznie ułatwić mu codzienną jazdę na jego jednośladzie. Czymś powszechnym we współczesnej motoryzacji jest nawigacja. Warto ją posiadać, bowiem dzięki niej nie będziemy mieli nigdy problemów z dotarciem do celu, nawet w nieznanej nam okolicy. Trzeba jednak pamiętać, że nawigacje motocyklowe mogą nieco różnić się od tych samochodowych.

Nawigacje motocyklowe a samochodowe

Motocyklista w czasie jazdy znajduje się w nieco innym położeniu, niż kierowca samochodu. Nawigacja musi być w tym przypadku umiejscowiona tak, abyśmy mieli do niej stały dostęp. Siłą rzeczy różni się ona wieloma szczegółami konstrukcyjnymi od tej samochodowej.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupach?

 

Nawigacja do motocykla Moto-tour musi być wygodna w użytkowaniu. Oznacza to między innymi konieczność posiadania dużego i czytelnego ekranu. Do tego jej konstrukcja powinna być maksymalnie wytrzymała i odporna na czynniki zewnętrzne. W przypadku motocykla nie jest ona chroniona tak, jak we wnętrzu samochodu. Bardzo ważne jest zatem odporność na wodę. Najlepiej, jeśli posiada dodatkowy pokrowiec chroniący ją przed takimi czynnikami, który jednocześnie nie ogranicza widzenia. Istotna jest także możliwość obsługi takiej nawigacji w rękawicach motocyklowych. Ekran dotykowy który nie jest do tego dostosowany nie sprawdzi się zbyt dobrze w takich warunkach.