Nowoczesność na najwyższym poziomie

Tor Łódź jest obecnie jednym z najmłodszych obiektów wyścigowych w całej Polsce. Oprócz tego, posiada on nowoczesne systemy, które sprawiają, że cieszy się on opinią obiektu godnego na miarę XXI wieku.

Tor wyścigowy Łódź: bogate zaplecze obiektu w centralnej Polsce

Najważniejszą informacją o łódzkim torze wyścigowym jest to, że jest on częścią ODTJ, czyli Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Ciekawą rzeczą jest także, że posiada on długość około 1050 metrów oraz szerokość od 8 do 12 metrów. Nitka toru jest wyposażona w nawierzchnię asfaltową, która zapewnia bezproblemową jazdę nawet w najciaśniejszych jej sekcjach.

Należy jednocześnie nadmienić to, że po torze można poruszać się nie tylko samochodami osobowymi, ale również motocyklami oraz gokartami. Włodarze toru oddają także do dyspozycji zainteresowanym nowoczesną flotę samochodów sportowych, takie jak między innymi najbardziej popularne auta Porsche oraz Lamborghini. Ci, którym zależy na biciu rekordów, mogą liczyć na precyzyjne pomiary czasu z pomocą systemu Tag Heuer. Na torze dostępne są również dwie płyty poślizgowe, trybuny dla kibiców oraz duży parking. Obiekt ma także budynek, w którym znajduje się kawiarnia oraz sala konferencyjna.

Włodarze toru umożliwiają także zakup specjalnych kart podarunkowych, na przykład na przejazd samochodem Lamborghini z profesjonalnymi kierowcami. Dodatkowo, na obiekcie istnieje możliwość rozwinięcia zawrotnych prędkości samodzielnie.