Tor Poznań – najdłuższy tor wyścigowy w Polsce

W Poznaniu znajduje się najdłuższy i także jeden z najlepszych torów wyścigowych w Polsce. Amatorów sportowej jazdy przyciąga już od 1977 roku.

Tor Poznań – historia powstania

Samochodowy i motocyklowy tor wyścigowy Poznań znajduje się niedaleko poznańskiego portu lotniczego, pomiędzy osiedlem Ławica i miejscowością Przeźmierowo. Sprawdź https://autonator.pl/tor/poznan-glowny.

Pomysł na budowę toru wyścigowego w tym miejscu pojawił się w 1974 roku. Obiekt został oddany do użytku 3 lata później dzięki współpracy Automobilklubu Wielkopolski oraz Fabryki Samochodów Rolniczych „Polmo” z Poznania.

Dzisiaj Tor Poznań jest nadal w użytku. Na jego terenie odbywają się krajowe i europejskie wyścigi, imprezy sportowe, a także inne eventy dzięki nowoczesnemu, rozbudowanemu zapleczu.

tor Poznań

Informacje o Torze Poznań:

  • nawierzchnia: asfaltowa
  • długość: 4083 metry
  • szerokość: 12 metrów
  • najdłuższa prosta: 560 metrów
  • zakręty: 14
  • rekord okrążenia: 1 minuta 24,544 sekund

Jak można pojeździć na torze w Poznaniu?

Aby samodzielnie przetestować możliwości, jakie daje Tor Poznań, najlepiej skorzystać z usług wypożyczalni, które specjalizują się w wynajmie samochodów sportowych.

Wypożyczenie sportowego auta, na przykład Ferrari czy Lamborghini, może być doskonałą okazją do tego, aby pojeździć najszybszymi pojazdami na świecie bez żadnych ograniczeń. Także może być to kapitalny pomysł na prezent.

Rezerwację na przejazdy na torze wyścigowym w Poznaniu można wykonać online.