Buty motocyklowe

Rozpoczynając przygodę z motocyklem należy dobrać w tym celu odpowiedni strój. Jazda motocyklem to nie tylko przyjemność i przypływ adrenaliny, ale także ogromne niebezpieczeństwo, które wiąże się z dużą prędkością.
Jednym z ważniejszych elementów są buty motocyklowe, które pełnią bardzo ważną rolę. Przede wszystkim stabilizują one nogę, a w razie wypadku są idealną ochroną. Ich odpowiedni wybór jest sprawą priorytetową.

Buty do jazdy miejskiej i wyczynowej

buty motocykloweSpecjalne buty motocyklowe można spotkać w dwóch wersjach: krótkie oraz długie. Pierwsze z nich są o wiele wygodniejsze, jednakże mają mniejsze zabezpieczenia, ponieważ sięgają jedynie do kostek, zaś długie zakrywają praktycznie całe kolana.
Dobrą alternatywą mogą okazać się także glany, jednakże tylko wysoko wiązane.

Wybór butów powinien być także uzależniony od stylu jazdy. Jeśli preferowanym miejscem jest miasto, dobrym wyjściem mogą okazać się buty miejskie, które posiadają mniejszą ilość zabezpieczeń, jednakże są one wygodne, tym samym nie utrudniając chodzenia. W porze letniej gwarantują one odpowiedni przewiew i komfort dla stóp.

Decydując się na bardziej dynamiczną jazdę, gdzie jazda odbywa się przy dużych prędkościach, dobrym rozwiązaniem może być zakup butów sportowych, które stanowią idealną ochronę przed obrażeniami odniesionymi na skutek ewentualnego wypadku. Są one długie, więc chronią praktycznie całą nogę, dobrze ją usztywniając.