Jak kurtki skórzane poprawiają komfort jazdy na motorze?

Jazda na motorze jest najbardziej komfortowa latem, szczególnie podczas upalnych i suchych dni. Pogoda jednak potrafi zmienić się z godziny na godzinę, a miesiące letnie cechują się częstymi opadami. Jak zabezpieczyć się podczas jazdy, żeby nie zmarznąć i nie zmoknąć? Odpowiedź jest prosta – wystarczy założyć skórzaną kurtkę.

Skórzane kurtki chronią przed złą pogodą

Wizerunek motocyklisty w skórzanej kurtce nie jest nikomu obcy. Dlatego kurtki skórzane są tak popularne wśród fanów motocykli? Przede wszystkim dlatego, że skóra, zarówno syntetyczna, jak i naturalna, świetnie chroni przed wiatrem. Jazda nawet z prędkością 90 kilometrów na godzinę bez żadnej osłony potrafi porządnie wychłodzić. Jadąc w skórzanej kurtce, nie odczuwa się tego w tak dużym stopniu. Kurtka ze skóry dodatkowo chroni też przed deszczem, ponieważ jest wodoodporna. Nawet jadąc na motorze w ciepły dzień warto mieć na sobie skórzaną kurtkę, ponieważ minimalizuje się w ten sposób ryzyko przeziębienia.

Jak dobrać kurtkę na motor?

Wybierając kurtkę na motor, trzeba kierować się własnym gustem oraz jakością produktu. Kurtka musi być wytrzymała. W trakcie kolizji lub przewrotki kurtka ze skóry stanowi jedyną barierę ochronną między motocyklistą, a asfaltem. Dlatego oprócz cech wizualnych warto zwrócić uwagę na jakość materiału. Należy też odpowiednio dopasować krój oraz rozmiar kurtki, żeby nie przeszkadzała podczas jazdy i nie krępowała ruchów kierowcy. Wygląd skórzanej kurtki powinien być dopasowany do pozostałych elementów garderoby oraz samego jednośladu.