Kombinezon motocyklowy – dlaczego warto go mieć?

Zakładanie kombinezonu podczas jazdy motocyklem nie jest uwarunkowane wyłączenie chęcią dodania stylu. Dobrej jakości odzież zewnętrzna to ochrona przed kontuzjami i warunkami pogodowymi.

Zakup kombinezonu motocyklowego jako podstawa bezpieczeństwa

Podczas jazdy motocyklem należy unikać lekkich ubrań, tenisówek i butów wyjściowych. Nie tylko nie zapewniają one żadnej ochrony, ale też stwarzają ryzyko większych obrażeń podczas wypadku drogowego. Utrudnią one również utrzymanie równowagi. Dla maksymalnego bezpieczeństwa motocykliści i pasażerowie muszą bezpiecznie umieszczać stopy w uchwytach. Noszenie krótkich szortów i sandałów całkowicie odsłoni skórę podczas jazdy. Im bardziej ciało  będzie zakryte, tym lepsza będzie ochrona. W nieodpowiednim ubraniu skóra jest również narażana na działanie gorącego silnika i rur wydechowych motocykla. Niewskazane są też zwykłe dżinsy. Nie tylko zostaną one podarte, ale ich kawałki mogą utknąć w ranie. Dobry kombinezon motocyklowy zapewni doskonałe zabezpieczenie przed urazami spowodowanymi uderzeniami, jak i otarciami. To dlatego wysokiej jakości odzież skórzana jest klasyką i zapewnia motocyklistom najlepszą odporność na ścieranie i ogólną ochronę. Specjalna wyściółka na ramionach i łokciach dodatkowo zwiększy ochronę w tych krytycznych obszarach.

Co zakładać pod kombinezon?

Dla wielu osób noszenie dżinsów lub innych spodni pod spodniami motocyklowymi jest praktyczne. Nie zawsze będzie to jednak wygodne, szczególnie podczas dłuższych przejażdżek.  Wówczas warto wybrać bieliznę wykonaną z chłodzącego poliestru lub nylonu, która dobrze przylega do ciała i idealnie mieści się pod odzieżą skórzaną.