Kilka propozycji dotyczących toru wyścigowego w Olsztynie

W świecie sportów motorowych, istnieje niewiele miejsc, które mogą rywalizować poziom pasji i entuzjazmu, jak z wyścigów samochodowych. Jest to sport, który wydobywa najlepsze w ludziach i daje im ujście dla ich ducha rywalizacji. Adrenalina płynąca z oglądania samochodów jadących od 0 do 60 mil/h w czasie poniżej 3 sekund jest trudna do porównania, nawet dla zwykłych fanów sportu. A co może być lepszego niż weekend wypełniony szybkimi samochodami, wspaniałą scenerią, ekscytującymi wyścigami i głośnymi silnikami? Być może tylko coś takiego jak poznanie kilku fajnych faktów na temat ulubionego toru wyścigowego!

Olsztyński Tor Wyścigów jest jedynym torem wyścigowym w Polsce

Olsztyński Tor Wyścigów https://autonator.pl/tor/olsztyn jest jedynym w Polsce torem wyścigowym i jest częścią większego Central Aviation Country Club. Oprócz organizacji wyścigów, CLK jest również popularnym obiektem rekreacyjno-sportowym z polem golfowym, jazdą konną, a nawet torem gokartowym!

Sam tor wyścigowy jest interesującym miejscem, z bardzo unikalnym układem i projektem, który jest bardzo różny od większości torów wyścigowych.

Tor Central Aviation Country Club został wybudowany w 1936 roku i jest najstarszym działającym torem wyścigowym w Polsce. Jest to jeden z dwóch torów wyścigowych, które zostały zbudowane przez wojska niemieckie podczas II wojny światowej jako część infrastruktury lotniczej.