Odzież motocyklowa – czego potrzebuje prawdziwy motocyklista?

Jeśli chodzi o elementy ubioru motocyklisty, należy zwrócić uwagę na spodnie i kurtkę, które mogą być wykonane ze skóry lub materiałów tekstylnych. Oczywiście skóra jest najtwardszym materiałem, dlatego warto wybrać dobry kombinezon skórzany, który rzeczywiście chroni ciało motocyklisty nawet przed największymi mrozami.

Odzież motocyklowa tekstylna i jej zalety

Odzież motocyklowa tekstylna ma również swoje zalety, do których należy wysoki poziom komfortu noszenia. Jego podstawowa konstrukcja:

  • Warstwa zewnętrzna wykonana z wytrzymałej tkaniny syntetycznej;
    Wewnętrzna membrana, która chroni ciało motocyklisty przed wilgocią i umożliwia wydostawanie się nadmiaru pary wodnej.

Odzież motocyklowa powinna zawierać minimum wyposażenia ochronnego, w tym osłony na łokcie, ramiona i kręgosłup. Krój i styl mają drugorzędne znaczenie. Bardziej zaawansowane kurtki motocyklowe mają ochraniacze kołnierza, klatki piersiowej lub „pancerza”, czyli zintegrowane ochraniacze zwane żółwiami.  Warto zauważyć, że zabezpieczenie musi posiadać odpowiedni atest higieniczny i musi być zdejmowane, aby można je było wymienić. Na rynku dostępne są kurtki wodoodporne z membraną i zakładkami chroniącymi ciało i kieszenie, dzięki czemu woda nie przedostaje się pod kurtkę.

Spodnie i buty motocyklowe

Wybierając spodnie motocyklowe, powinniśmy zwrócić uwagę na ich przeznaczenie, materiał, z którego są wykonane, oraz bieżnik. Spodnie muszą być wyposażone w osłony na kolana, biodra i piszczele. Istnieją spodnie, które można łączyć z marynarką, tworząc w ten sposób wspólny kombinezon. Buty dla motocyklistów zapewniają maksymalną ochronę przed urazami stóp w razie wypadku. Najczęściej buty motocyklowe są wykonane ze skóry, mają twarde podeszwy, wzmocnione pięty i palce, a przede wszystkim posiadają osłony kostek.